Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

1aas"Trzeba, żebyś żył dla innych, jeżeli chcesz żyć dla siebie" to hasło przyświecia działalności soroptymistek, czyli kobietom, które wiele osiągnęły w życiu i działają razem na rzecz kobiet z całego świata potrzebujących wsparcia. 26 października w magicznej atmosferze Sceny w Malarni Teatru Śląskiego odbyło się zebranie klubu soroptymistycznego podczas, którego wyróżniona została Fundacja Młodzi Twórcy.

Pani Prezydent Klubu Karina Mostowik z oficjalnie powitała gościa honorowego dr Annę Dobrowolską, przybliżająć tym samym zebranym działalność Fundacji Młodych Twórców. Z tej okazji podkreśliła szczególne zasługi na rzecz rozwoju utalentowanej młodzieży. Równocześnie wyodrębniła znaczenie ogólnopolskiego konkursu literackiego "Śląski Shakespeare", którego organizatorem jest Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego.

 

Dziękujemy za możliwość uczestnictwa we wspaniale zorganizowanym i poprowadzonym spotkaniu. Nie zabrakło wzruszających momentów i najważniejsze - inspiracji do dalszej pracy.

 

Więcej informacji na temat klubu SI NIKE

 

 

 

2

 

3

 

4

 

Fot. Dominika Bełz

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury