Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

wernisaz-wystawy-stanislawa-mazusia-1 pop

Stanisław Mazuś/ Fot. Muzeum Śląskie

 

W Muzeum Sląskim w Katowicach Stanisław Mazuś wielki malarz, znany i podziwiany nie tylko w kaju, ale i za granicą, obchodził jubileusz 60-lecia pracy twórczej, na który to miała zaszczyt być zaproszona nasza Fundacja.

7 sierpnia na wernisażu "Z paletą przez życie" zostało zaprezentowanych 60 prac mistrza. Ulubionym tematem Stanisława Mazusia pośród innych są portrety i autoportrety, pejzaże, martwa natura. W ciągu swojej działalności wystawiał swoje dzieła w licznych miastach Polski, wystawiał też w wielu krajach za granicą w tym w Nowym Jorku, Madrycie, Mediolanie, Wiedniu, Sztokholmie, Atenach ,Berlinie, Moskwie i wielu innych. Wystawa wzbudziła zachwyt zwiedzających.

 

 

s1

 

1aa

Prezes Zarządu Fundacji dr Anna Dobrowolska w towarzystwie samego Mistrza 

 

Stanisław Mazuś Młodym Twórcom

 

Stanisław Mazuś, jak przystało na nestora polskiego malarstwa, aktywnie wspiera Młodych, utalentowanych Twórców. Wielkim zaszczytem było przekazanie przez samego Artystę jednego z portretów martwej natury na I Charytatywną Aukcję Dzieł Sztuki organizowaną przez Fundację Młodych Twórców 5 października 2013 roku w Hotelu Katowice. Nie trzeba dodawać, że obraz wzbudził ogromne zainteresowanie zarówno kolekcjonerów ze Śląska, jak i całej Polski, szybko znajdując nowego nabywcę - jednego spośród ogromu miłośników twórczości Stanisława Mazusia.
 

stanislaw mazuśr efleksyjnie 60 x 50 olej na plotnie 2013

Obraz przekazany na I Aukcję Dzieł Sztuki

organizowaną przez Fundację Młodych Twóców.

Stanislaw Mazuś, Refleksyjnie, 60 x 50 cm, olej na plotnie, 2013

 

a1

Fragm. I Charytatywnej Aukcji Dzieł Sztuki w Hotelu Katowice.

Aukcję poprowadziła prof. Krystyna Doktorowicz

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury