Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

logo smallW Urzędzie Marszałkowskim Województwa Sląskiego, odbyło się posiedzenie Komisji Edukacji Nauki i Kultury Sejmiku Slaskiego, na którą 22 sierpnia 2014 zaproszono Członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia Menedzerowie Kultury. Byli tam też przedstawiciele naszej Fundacji. Debata dotyczyła planów na rozwój sektora Kultury na Śląski na najbliższy rok. Zobacz fotorelację
 
 
Posiedzenie było poświęcone w przeważającej części problemom kultury. Prezes Zarządu SMK Michał Pamuła przedstawił ideę działania Stowarzyszenia, plany i zamierzone działania oraz trudności w realizacji tych projektów. Kolejno Wiesław Bełz założyciel i czlonek Stowarzyszenia przedstawil projekt orzganizacji w nastepnym roku Międzynarodowego Kongresu Menedzerów Kultury w Katowicach. Do udziału w obradach Komisjii została zaproszona Prezes naszej Fundacji dr Anna Dobrowolska.
 
2014.08.22-KomisjaEdukacjiKultry01
 
2014.08.22-KomisjaEdukacjiKultry03
 
2014.08.22-KomisjaEdukacjiKultry19
 

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury