Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

Wielkimi krokami zbliża się termin premiery kolejnego spektaklu teatralnego współorganizowanego przez naszą Fundację i Pałac Młodzieży w Katowicach. Premiera planowana jest na dzień 7 listopada 2014r. o godz. 18:00 w nowowyremontowanej sali teatralnej Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26).

Spektakl jest interpretacją scenariusza Pani Magdaleny Durdy pt.: "Gdy Królewna Smoka Chciała", który otrzymał pierwszą nagrodę w organizowanym przez naszą Fundację III ogólnopolskim konkursie literackim "Śląski Shakespeare". Spektakl będzie miał charakter charytatywny na rzecz dzieci z patologicznych rodzin - podopiecznych Domu Aniołów Stróżów w Katowicach. W sztuce honorowo zagrają autorytety śląskiej sceny politycznej, kulturalnej i naukowej oraz lokalni biznesmeni. Nawiązano ścisłą współpracę z Panem Janem Kulbickim Dyrektorem Pałacu Młodzieży w Katowicach, który osobiście zangażował się w pomoc przy organizacji spektaklu.

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury