Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ


Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego pragnie serdecznie podziękować za udzilone patronaty medialne.

Podziękowania należą się: Panu Jerzemu Nachelowi Dyrektorowi Redaktorowi Naczelnemu TVP S.A. Katowice, Panu Henrykowi Grzonce Prezesowi Zarządu Redaktorowi Naczelnemu Polskiego Radia Katowice S.A oraz Panu Markowi Twarogowi Redaktorowi Naczelnemu Dziennika Zachodniego. Fundacja jest bardzo wdzięczna za zaszczyt uzyskania patronatów medialnych tak znaczących mediów. Ma to ogromny wpływ na podniesienie rangi dziłalności i wysiłków naszej Fundacji na rzecz promocji uzdolnionej młodzieży oraz organizowanego przez nas spektaklu teatralnego pt.: "Gdy Królewna Smoka Chciała", który ma charakter charytatywny i za zadanie wsparcie oraz pomoc potrzebującym dzieciom z Domu Aniołów Stróżów w Katowicach. Spektakl jest interpretacją scenariusza, który zajął I miejsce w III ogólnopolskim konkursi literackim "Śląski Shakespeare" organizowanym przez naszą Fundację. Odbędzie się on 7 listopada br. o godz. 18:00 w katowickim Pałacu Młodzieży (ul. Mikołowska 26).

Bilety do nabycia w kasie Pałacu Młodzieży już wkrótce!!!

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury