Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

Prezydent Miasta Katowice, Pan Piotr Uszok, zaszczycił naszą Fundację patronatem honorowym, którym objął spektakl charytatywny "GDY KRÓLEWNA SMOKA CHCIAŁA" wg scenariusza Magdaleny Durdy, laureatki III edycji  Konkursu Literackiego "Śląski Shakespeare"

 

Tą drogą składamy serdeczne podziękowanie Panu Prezydentowi, a nasza wdzięczność jest tym większa, ze życzy on powodzenia w realizacji projektu wszystkim organizatorom i uczestnikom tego projektu, którymi są także honorowo występujący w spektaklu znani przedstawiciele samorządów, kultury, polityki  oraz biznesu - wielkie autorytety.

Trudno sobie wyobrazić kolejne kadencje bez Pana Prezydenta Piotra Uszoka, który tak dbał o rozwój kultury na Śląsku, a w szczególności w mieście Katowice. Ilekroć Fundacja zwróciła się z prośbą o patronat honorowy - nigdy nie odmówił. Znacząco też wspierał organizacje pozarządowe oraz organizacje pożytku publicznego. Jeszcze raz wyrażamy głęboką wdzięczność.

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury