Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

Nasza Fundacja, mając na celu dobro młodych twórców i wypełniając swoją misję, po raz kolejny organizuje spektakl teatralny na podstawie scenariusza, który w naszym konkursie "Śląski Shakespeare" zdobył pierwszą nagrodę. Tym razem, pomoc w promocji autorce, połączyliśmy z pracą na rzecz dzieci z ubogich i patologicznych rodzin.

Spektakl organizowany przez Fundację Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego i Pałac Młodzieży w Katowicach ma charakter charytatywny, a dochód zostanie przeznaczona na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Dom Aniołów Stróżów. W spektaklu, pro publico bono, zgodziły się zagrać autorytety naszego życia publicznego - przedstawiciele kultury, polityki i biznesu, którym nie obca jest idea dobroczynności:
Wystąpią:
W roli królewny - Agata Wierszeń;
smoka - Jan Rzymełka;
w pozostałych rolach:
Leszek Boniewski, Beata Drozdek-Twardowska, Arkadiusz Godlewski, Ilona Kanclerz, Ewa Klekot, Krzysztof Marek, Karina Mostowik, Zbigniew Olejniczak, Jerzy Paluchiewicz, Zbigniew Pokorski, Adam Stach, Tomasz Zjawiony.
Reżyserem spektaklu jest Pani Ewa Wyskoczyl.
Scenografię zaprojektował i wykonał Robert Mleczko.
Kostiumy do spektaklu zostały zaprojektowane przez Panią Ilonę Kanclerz Prezes "Modnego Śląska".
Przedstawienie "Gdy Królewna Smoka Chciała" to ciekawa, owiana angielskim poczuciem humoru, opowieść z przewrotnym zakończeniem, którą cechuje duża ilość abstrakcyjnych scen łączących się ostatecznie w niebanalną całość.
Z dużą radością przyjeliśmy fakt, że przy okazji organizowanego przez nas spektaklu, zostaną wręczone dyplomy laureatkom "Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Śląska za 2014 rok". Spektakl wspiera Urząd Miasta Katowice, a honorowym patronem objął go obecny Prezydent Katowic Pan Piotr Uszok.
Współpracują z nami przy organizacji: "Modny Śląsk" i Fundacja Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Patronami medialnymi wydarzenia zostali: TVP Katowice, Polskie Radio Katowice i Dziennik Zachodni.

Serdecznie Państwa zapraszamy 7 listopada 2014r. o godz. 18:00 do Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26) na spektakl "Gdy Królewna Smoka Chciała". Bilety można nabyć w Pałacu Młodzieży 5, 6, 7 listopada br w godzinach 15-18 w cenie:
Rzędy od 1 do 9 50zł;
od 10 do 13 35zł;
od 14 do 19 20zł.

Uroczystość zostanie zakończona bankietem.

 

 

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury