Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

IV edycja ogólnopolskiego konkursu literackiego  "Śląski Shakespeare", organizowanego przez naszą Fundację, doczekała się kolejnych patronatów honorowych i medialnych! 

 

Z wyrazami głębokiego szacunku i ogromnej wdzięczności informujemy, że Honorowym Patronatem nad konkursem zaszczycił nas Prezydent Miasta Katowice Pan Marcin Krupa. Urząd Miasta Katowice, na czele z Prezydentem wspiera nasz konkurs od samego początku, od pierwszej edycji, jednak jest to pierwszy Patronat przyznany nam przez nowo wybranego włodarza naszego miasta, co przyjmujemy ze zdwojoną wdzięcznością i nadzieją na wspaniałą dalszą współpracę.


            Jesteśmy również szczęśliwi z przyznanych nam Patronatów Medialnych przez pierwszorzędne media naszego regionu tj. TVP Katowice, Dziennik Zachodni oraz Polskie Radio Katowice. To absolutna elita w swoich dziedzinach, skupiająca wokół siebie najlepszych redaktorów i dziennikarzy. Z dumą możemy też stwierdzić, że te media również wspierają nasz konkurs od samego początku, co dobitnie pokazuje, że leży im na sercu dobro polskiej kultury i rozwój młodych utalentowanych jednostek.

            Za każdą pomoc, za wszelkie wsparcie; czy to ze strony władz samorządowych, ze strony mediów, czy ze strony ludzi pracujących nad konkursem, chcemy serdecznie podziękować i wyrazić nasz ogromny szacunek i uznanie, za Wasz wkład w promocję kultury słowa pisanego.

        

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury