Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

1 procent! To tak niewiele, a dzięki niemu można zdziałać tak bardzo dużo! Jeśli bliska Ci jest kultura i chcesz pomóc młodym artystom w rozwinięciu skrzydeł, możesz 1% podatku od dochodu przekazać na rzecz Fundacji Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego. Numer KRS 0000355622


Wszyscy zgadzamy się z faktem, że gdyby nie mecenasi kultury i nauki, nie mielibyśmy Chopina, Mickiewicza, Szymborskiej, Wajdy, Kopernika, Miłosza i wielu innych wybitnych twórców. To dzięki ich dziełom ich Polska jest znana i szanowana na całym świecie.
Zadaniem naszej Fundacji jest wyszukiwanie, wspieranie i promowanie młodych talentów stawiających pierwsze kroki na gruncie kultury, a jest to bardzo trudne. Dzięki pracy naszej Fundacji, ambitna, uzdolniona i pracowita młodzież może prezentować publicznie swoje pasje, swoje prace i osiągnięcia. Jej osiągnięcia nagradzamy, publikujemy, wystawiamy w postaci spektakli teatralnych. Współczesna twórczość młodych pasjonatów ma duży wpływ na rozwój kultury zarówno regionalnej, jak i krajowej oraz światowej. Fundacja Młodzi Twórcy jest Organizacją Pożytku Publicznego, działamy nieodpłatnie, dzięki wolontariuszom, którzy kochają kulturę i chcą pracować dla wspólnego dobra, mamy znaczne osiągnięcia w naszej działalności.
Na przykład, Ogólnopolski Konkurs Literacki „Śląski Shakespeare” cieszący się wielkim powodzeniem, jest sztandarowym projektem Fundacji, właśnie trwa jego czwarta edycja, która jak zawsze będzie miała uroczyste zakończenie z wręczaniem nagród, wspaniałym koncertem , prezentacją laureatów i ich twórczości w dniu 17.04.2015r. godz.17.00 w Bibliotece Śląskiej w Katowicach – zapraszamy, a za każdy 1% przekazany dla Fundacji Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego, numer KRS 0000355622 serdecznie dziękujemy w imieniu młodych twórców ,dla których każde wsparcie ma ogromne znaczenie.

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury