Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego ma zaszczyt zapoznać Państwa z naszą najnowszą inicjatywą promującą młodych literatów – cyklem pod tytułem: „Brylanty Śląskiego Shakespeare’a”.

Jak zwykle staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych odbiorców. Pragniemy promować twórczość artystyczną i sylwetki autorów biorących udział w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Śląski Shakespeare’a” i zainteresować nimi czytelników literatury. Cyklicznie prezentować będziemy Państwu postać jednego autora, jego działalność twórczą i nie tylko. Mamy nadzieję, że nasz cykl przyczyni się do podniesienia rangi kultury słowa pisanego, poezji, literatury oraz zwróci uwagę odbiorców na kulturę wysoką, która jest miernikiem rozwoju cywilizacji w każdym społeczeństwie. Chcielibyśmy, aby nasz cykl zainspirował twórczo młodych pisarzy, rozbudził w nich chęć pisania i uczestniczenia w naszym konkursie. W dorobku naszym mamy artystów, którzy już kilkakrotnie zostali laureatami naszego Konkursu, niemniej jednak w dalszym ciągu czekamy na odkrycie równe patrona naszego konkursu – wielkiego Wiliama Shakespeare’a. Życzymy powodzenia!

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury