Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na kolejny spektakl organizowany przez naszą Fundację. Spektakl "Cztery Pory Roku", odbędzie się 6 kwietnia 2016r. o godz. 18:00 w klubie Old Timers Garage w Katowicach (ul. Jankego 132)

Jest to spektakl charytatywny, na rzecz wsparcia naszych beneficjentów - młodych twórców. Wystąpią w nim znane i lubiane na Śląsku osobistości ze świata kultury, nauki i sztuki. Spektakl uświetni swoim występem wybitny kompozytor i muzyk Józef Skrzek, który wystąpi wraz z córką Ellą. Spektak będzie miał charakter rozrywkowy, poza samym przedstawieniem i koncertem, każdy posiadacz biletu weźmie udział w losowaniu cennych nagród, dodatkowo odbędzie się aukcja obrazów i fantów. Bilety, normalne w cenie 30zł oraz szkolne/studenckie w cenie 20zł, można będzie nabyć w dniu spektaklu lub z przedpłatą na konto fundacji:  20 1020 2313 0000 3202 0372 0935 do dnia 2 kwietnia b.r. z dopiskiem "Cztery Pory Roku" + imię i nazwisko.Serdecznie Państwa zapraszamy!

 

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury