Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

MG 5762-1024x683male
 
 
Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego w ramach cyklu „Młoda Plastyka Śląska”  wspólnie z Pałacem Młodzieży organizuje wystawę  prac artystów, plastyków pt. „Świat w obrazach 2016.” Wystawę uwieńczy aukcja charytatywna wystawionych dzieł. W związku z powyższym zapraszamy do współpracy wszystkich zainteresowanych promocją swojej twórczości plastyków. Zapraszamy do udziału szczególnie absolwentów i uczniów Akademii Sztuk Pięknych.
 

Wydarzenie to patronatami honorowymi objęli: Pan Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa oraz Pani Dyrektor Muzeum Śląskiego Alicja Knast.  Patronatami  medialnymi wydarzenie objęli TVP3 Katowice, Metropolia Silesia.

 

Aukcja ma na celu wypromowanie i rozpowszechnianie dorobku artystycznego twórców oraz pomoc w sprzedaży ich dzieł. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z regulaminem aukcji i do nadsyłania formularzy zgłoszeniowych dostępnych na naszej stronie: www.fmt.org.pl.
 
Pomóż sobie w promocji i sprzedaży swojej twórczości! Fundacja daje możliwość zaprezentowania  twórczości młodych plastyków na wystawie  i zapoznania z ich twórczością mecenasów sztuki i koneserów zainteresowanych kupnem przedmiotów artystycznych. Ale co najważniejsze tworzy możliwość podzielenia się kunsztem artystycznym z zasobów  pracowni młodych artystów z szeroką publiką. Prace artystów nie muszą czekać w pracowniach, mogą zdobić czyjeś wnętrza! Zgłoszenia i pytania należy kierować na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  
 
Szczegły wydarzenia
 
Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego i Pałac Młodzieży w Katowicach organizują wystawę ‘Świat w obrazach – 2016”, połączoną z aukcją charytatywną . Wystawa i aukcja odbędą się Pałacu Młodzieży w Katowicach, ul. Mikołowska 26w sali marmurowej.  Wystawę otworzy  Pani Prof. Krystyna Doktorowicz Dziekan Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego podczas  uroczystego wernisażu, który odbędzie się w dniu 18 listopada 2016 r. o godz.17.00.
 
  W dniu  25 listopada br. o godz.17.00  Pan Maciej Szczawiński znany  dziennikarz, publicysta , redaktor Polskiego Radia Katowice  poprowadzi aukcję obrazów. W ramach wystawy zostanie zaprezentowany dorobek ponad 40 wyróżniających się artystów z okręgu śląskiego. Wydarzenie uświetnią dzieła między innymi takich mistrzów jak: Jerzy Duda-Gracz, Jacek Rykała, Stanisław Mazuś , Renata Bonczar i inni...  Koncertem uświetnią wydarzenie młodzi muzycy z  Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. K. Szymanowskiego. Wydarzeniu będą towarzyszyć media, a wśród nich radio i telewizja, nagłośnione zostanie też na  portalach internetowych.  Aukcja  ma na celu wypromowanie i rozpowszechnianie dorobku artystycznego twórców, pomoc w sprzedaży ich dzieł, oraz zebranie funduszy na stypendia, wsparcie i promocję dzieł początkujących zdolnych twórców. Zapraszamy do udziału!

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury