Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

Fundacja Młodzi Twórcy poszukuje chętnych wolontariuszy do asystowania przy organizacji wystawy obrazów i aukcji. Mile widziani  są młodzi plastycy – malarze, Fundacja  przy tej okazji  stwarza im możliwość zaprezentowania jednej ze swoich prac i tym sposobem wypromowania swojego talentu. Zaprezentowany przez wolontariusza obraz znalazłby się wśród takich mistrzów jak Jerzy Duda-Gracz, Jacek Rykała i wielu innych. Zapraszamy  do pomocy też osoby interesujące się sztuką i wszystkich  chętnych wolontariuszy. Fundacja  wystawia  zaświadczenia i opinie , które mogą być wykorzystane na uczelniach i innych instytucjach. Jak widać wolontariat przy naszym wydarzeniu przynosi dużo satysfakcji  i korzyści.
Bardzo prosimy osoby zainteresowane o przysłanie swojego CV do 09 listopada na adres mailowy: annadob1@ineria,eu, tel.: 502 976 584. Wszystkie informacje dotyczące tego wydarzenia znajdują się na stronie: www.fmt.org.pl  oraz na Facebooku.
Pozdrawiamy i zapraszamy do współpracy.  

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury