Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

 

W imieniu Rady i Zarządu Fundacji Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego, mamy zaszczyt zaprosić  na  aukcję charytatywną na rzecz wsparcia i pomocy dla młodych, utalentowanych plastyków dnia 25 listopada 2016 r. To wyjątkowa okazja na zdobycie unikatowych dzieł tak uznanych artystów, jak Jerzy Duda -Gracz , Jacek Rykała,  Renata Bonczar, Stanisław Mazuś, Andrzej Urbanowicz i wielu  młodych najlepszych, dobrze zapowiadających się plastyków. Wielcy artyści przekazali nam dzieła, które często nie były wcześniej nigdzie licytowane. 
 
Wielokrotnie do Fundacji wpływają prośby o pomoc w realizacji ciekawych projektów, jak np. ukończenie filmu, wyjazd na prestiżowe stypendium zagraniczne itp.  Nie zawsze Fundacja może udzielić wsparcia. Dlatego też poszukujemy sposobów, 
aby móc pomóc naszym, kreatywnym, pełnym pasji beneficjentom. Wszystkim darczyńcom jesteśmy bardzo wdzięczni.

Chcielibyśmy także być wdzięczni wszystkim licytującym te wspaniałe dzieła sztuki. Zapraszamy do Pałacu Młodzieży w Katowicach ul.Mikołowska 26  w dniu 25 listopada, piątek o godz.17.00 -tej, na aukcję charytatywną, którą poprowadzi Pan Maciej Szczawiński, redaktor Polskiego Radia Katowice, publicysta, pisarz, koneser sztuki.Jesteśmy Organizacja Pożytku Publicznego. działamy Pro Publiko Bono. Promujemy i wspomagamy wybitną młodzież.

Serdecznie zapraszamy i mamy nadzieję, że Państwo zaszczycą nasze wydarzenie kulturalne swoją obecnością oraz wspomogą naszych uzdolnionych,młodych artystów.
swiat w obrazach plakat3

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury