Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

1 procentFundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego nr KRS 0000355622  dziękuje wszystkim ofiarodawcom, którzy do tej pory obdarowywali naszą Fundację 1% podatku dochodowego PIT. Uprzejmie  prosimy, aby i w roku 2017 nasi darczyńcy nie zapominali o nas.

 Zadaniem naszej Fundacji jest wyszukiwanie, wspieranie i promowanie młodych talentów, zarówno literatów, plastyków, aktorów, filmowców jak i młodzieży utalentowanej technicznie. Dzięki pracy naszej Fundacji ambitna, uzdolniona i pracowita młodzież miała możliwość prezentować publicznie swoje osiągnięcia poprzez publikacje, wystawy, spektakle teatralne, była wspierana poprzez nagrody finansowe i rzeczowe.

Tym razem nasza Fundacja , obserwując ostatnie zagrożenia ekologiczne , zamierza zdolności, pasje i kreatywność młodych inżynierów , techników, projektantów ,wizjonerów ukierunkować na ochronę czystego powietrza, poprzez zorganizowanie konkursu na zaprojektowanie filtrów w miarę uniwersalnych i niedrogich dla małych gospodarstw , aby można było w jak największym stopniu zmniejszyć niską emisję gazów. Jest to niewątpliwie trudny problem do rozwiązania. Znając możliwości młodych polskich wizjonerów, mamy nadzieję że chociaż w niewielkim stopniu uda im się przyczynić do poprawy czystości naszej atmosfery.

Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego jest Organizacją Pożytku Publicznego, działamy nieodpłatnie, dzięki wolontariuszom, którzy chcą pracować dla wspólnego dobra oraz darczyńcom mamy znaczne osiągnięcia w działalności Fundacji.

W najbliższym czasie ogłosimy na naszej stronie www.fmt.org.pl informacje dotyczące szczegółów nowego konkursu. Gdyby wyniki konkursu były zadowalające, Fundacja pomoże w opatentowaniu tego urządzenia, a także znalezieniu producenta.

Będzie to nasz kierunek działania na ten rok , tym razem na rzecz młodych utalentowanych , ambitnych techników. Bardzo zależy Fundacji aby móc kontynuować  działania  na rzecz wspierania prac i pomysłów młodych , kreatywnych twórców. Dlatego też za każdy 1% podatku od dochodu przekazany dla Fundacji Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego, numer KRS 0000355622 serdecznie dziękujemy w imieniu młodych projektantów i inżynierów , dla których niewątpliwie każde wsparcie ma ogromne znaczenie, a dla społeczeństwa czysta atmosfera.

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury