Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

smog

 

Tym razem Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego ogłasza konkurs na projekt urządzenia ( np. filtru, pochłaniacza, absorbera i każdej innej propozycji) służącego do ograniczenia niskiej emisji spalin.  Celem konkursu jest głównie ochrona środowiska, ochrona naszego zdrowia, uniknięcia karania tych osób, które nie są w stanie kupić paliwa ekologicznego, bądź drogiego pieca.

 Urządzenie to powinno być niedrogie, uniwersalne i łatwe w obsłudze. Uniwersalność polega na tym, aby można je było zastosować do kominów w domach jednorodzinnych i wielorodzinnych na wsi i w mieście. Przewidujemy wysokie nagrody pieniężne.

Kandydaturę można zgłaszać do dnia 30 kwietnia 2017 roku, podając swoje nazwisko i imię, adres korespondencyjny mailowy, nr telefonu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Pozostałe informacje w załączonym Regulaminie Konkursu.

 

 

 

REGULAMIN KONKURSU

„KONIEC SMOGU”

 

 

A. POSTANOWIENIA OGÓLNE

1. Niniejszy Regulamin określa zasady organizacji Ogólnopolskiego Konkursu pt. ”KONIEC SMOGU” dla młodych projektantów, inżynierów ,wynalazców i wszystkich zainteresowanych osób z pasją i potrzebą tworzenia.

2. Konkurs organizowany jest przez Fundację Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego, zwaną w dalszej części

Organizatorem Konkursu.

Dotyczy zaprojektowania urządzenia , dla pochłaniania lub filtrowania, bądź absorbowania  niskiej emisji spalin.

3. Konkurs jest czteroetapowy.

W I etapie przewiduje się nabór osób chcących podjąć udział w Konkursie .Każdy chętny przesyła swoje dane na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  : nazwisko i Imię, adres korespondencyjny, adres mailowy, nr telefonu kontaktowego. Termin zgłaszania kandydatur  to dzień 30 kwiecień 2017r. do godz.24.00,

W II etapie autorzy nadsyłają prace do dnia 15 września 2017r. na adres : Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego, ul. Szczygłów 8/1, 40-533 Katowice.

W ramach etapu  III zostaną wyłonieni przez Kapitułę Konkursu autorzy najlepszych projektów  o czym  zostaną poinformowani drogą mailową lub telefoniczną .  

IV etap: Autorzy najlepszych projektów zaprezentują swoje prace przed Kapitułą Konkursu. Prezentacje muszą być przygotowane w formie multimedialnej (plik PDF). Fakultatywnie dopuszcza się zaprezentowanie plansz i makiet.

Autorzy muszą stawić się osobiście w wyznaczonym przez organizatora miejscu i terminie.

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury