Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego, Fundacja Stanisława Więcka i Hotel Monopol mają zaszczyt zaprosić na aukcję charytatywną obrazów, która odbędzie się w dniu 21 października br. sobota, godź 17.00 w Hotelu Monopol,Katowice ul. Dworcowa 5.Zysk zostanie przeznaczony na nagrody i stypendia dla młodych uzdolnionych plastyków.
Program:
Prezentowane będą prace znakomitych mistrzów malarstwa jak np.:
Jerzy Duda-Gracz, Renata Bonczar, Stanisław Mazuś, Jacek Ryk...ała i wielu uznanych artystów oraz wybrane prace najlepszych studentów i absolwentów Katowickiej ASP.
Aukcję otworzy prof.dr hab.Krystyna Doktorowicz Dziekan Wydziału RTV Uniwersytetu Śląskiego-Przewodnicząca Rady Fundacji. Aukcję poprowadzi Maciej Szczawiński-publicysta-redaktor Polskiego Radia Katowice-znawca sztuki.Wydarzenie to uświetni koncert młodych muzyków Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im.Wojciecha Kilara, z Ogólnokształcacej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Karola Szymanowskiego.
Poczęstunek.
Zaproszenie dla dwóch osób.Ze względu na ograniczonąilość miejsc organizatorzy proszą o potwierdzenie zaproszenia:
tel.502 976 584 , email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

okladka przod1okladka tyl

 

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury