Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

Aukcja Charytatywna „ŚWIAT W OBRAZACH 2017" zakończona . Sala w Hotelu Monopol została w 100% wypełniona znakomitymi gośćmi , koneserami sztuk plastycznych. Wspaniałe obrazy uznanych mistrzów były dużą gratką dla osób kochających sztukę. Prowadzący aukcję Pani Profesor Krystyna Doktorowicz i Pan Redaktor Maciej Szczawiński z wielkim znawstwem i swadą prezentując obrazy, wprowadzili jednocześnie pogodną atmosferę wśród gości.
Na sali dało się zauważyć wielkie zainteresowanie obrazami Renaty Bonczar, Prof. Jacka Rykały, Stanisława Mazusia, Jerzego Dudy Gracza, Leszka Żegalskiego, Marty Węg, Joanny Sierko-Filipowskiej. W licytacji wyróżniali się Stanisław Więcek, Przewodniczący Rady Nadzorczej Elektroinstal S.A, Antoni Dramski, Karolina Więcek Prezes Fundacji Stanisława Więcka. Po licytacji odbył się koncert w wykonaniu młodych ,utalentowanych muzyków z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II Stopnia im. Karola Szymanowskiego. Po koncercie Prezes Zarządu Fundacji dr Anna Dobrowolska ,podziękowała gościom za przybycie, licytującym za ofiarność, artystom za wystawienie ich dzieł na aukcji. Następnie odczytała Protokół z Aukcji i tak:
- sprzedano 17 obrazów z 28 obrazów,
- na sumę ogólną : 37.500.00zł,
- z tego dla Fundacji: 6.900.00zł,
- dla artystów : 30.600,00zł ( ceny autorskie).
Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego uzyskany zysk przekaże na stypendia i nagrody dla wybitnych studentów Katowickiej ASP oraz przeznaczy na doposażenie ognisk plastycznych dzieci i młodzieży. Po aukcji odbył się bankiet, na którym goście i artyści mogli porozmawiać na tematy związane z kulturą, a w szczególności malarstwem. Załączone zdjęcia obrazują przebieg i atmosferą naszej aukcji.

 

PA210542 PA210471PA210484 2PA210499 3

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury