Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

KTO NAS WSPIERA

LECH MAJEWSKI,
REŻYSER FILMOWY

światowej sławy reżyser pochodzący z Katowic. Jego filmy odznaczają się wielką oryginalnością, głębokim wnętrzem i precyzją ujęcia tematu. Ostatnim jego wielkim dziełem jest popularny już w świecie film „Młyn i Krzyż” wg obrazu Pietera Bruegela.

 

PROF. JAN MALICKI

wybitny polonista i filantrop, wielokrotnie odznaczony, m. in.: Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Od 1991 roku Jan Malicki jest dyrektorem Biblioteki Śląskiej w Katowicach. Jako inwestor doprowadził do wybudowania i otwarcia 24 X 1998 roku nowego gmachu, jednego z najnowocześniejszych w Europie, jak oceniali go specjaliści z całego świata. Obecnie księgozbiór biblioteki liczy prawie 2,3 mln woluminów.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

Fundacja Młodzi Twórcy im prof. Piotra Dobrowolskiego na zaproszenie Jego Magnificencji Pana Rektora Prof. dr hab. Antoniego Cygana miała zaszczyt i przyjemność wziąć udział w XVIII INAUGURACJI ROKU AKADEMICKIEGO ASP W KATOWICACH

Jednym z punktów programu tej wielkiej uroczystości, było wręczenie nagrody Fundacji Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego, wybitnemu studentowi Akademii Sztuk Pięknych. Nagrodę w wysokości 3.000.00zł z wielką satysfakcją i radością wręczyła Prezes Zarządu Fundacji dr Anna Dobrowolska, która pogratulowała odbiorcy życząc kolejnych sukcesów.

Nagrodę w wysokości 3000.00zł Fundacja przyznała KAMILOWI KOWALCZYKOWI studentowi Kierunku Wzornictwo, który został wybrany przez Senat Akademii Stuk Pięknych spośród innych kandydatów.

Pan Kamil Kowalczyk jest wyjątkowo utalentowanym i uzdolnionym studentem pierwszego roku studiów II stopnia na kierunku Wzornictwo, prowadzonym przez Wydział Projektowy.

Jego zainteresowania to design oraz architektura, w szczególności projektowanie maszyn, nowe technologie, odnawialne źródła energii, oświetlenie, medycyna. Głównie zajmuje się projektowaniem produktów oraz projektami graficznymi. Podczas trwania studiów zajmował się też organizacją międzynarodowych konferencji naukowych jak np.1. AGRAFA potrzeba designu 2015, 2.Aktywny Design- Technologie w sporcie, 3.AGRAFA'17 ATTITUDES. Swoje nowatorskie projekty prezentował na licznych wystawach, gdzie zyskiwały duże uznanie. Otrzymał nagrody i wyróżnienia finałowe między innymi jak np.: Lamborghini Road Monument 2016 , czy też Young Design 2017. Jest autorem publikacji w prestiżowych czasopismach z zakresu swoich zainteresowań . Obecnie współpracuje z firmami przemysłowymi.

Głównym celem Fundacji Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego jest wyszukiwanie młodych talentów w sztuce, literaturze, technice, promocja ich dzieł , wspieranie i prezentacja. Pan Kamil Kowalczyk swoją pracą, talentem i umiejętnościami w pełni zasługuje na wyróżnienie i nagrodę Fundacji.

Fundacja Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego w ramach cyklu „Młoda Plastyka Śląska" od 2013 roku zorganizowała osiem wystaw prac studentów i dzieł wybitnych artystów plastyków Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Były to wystawy zbiorowe, a także indywidualne. Organizowano też aukcje charytatywne z których zyski były przeznaczone na wsparcie studentów i artystów wystawiających prace na aukcji, a także na wsparcie ognisk plastycznych dzieci i młodzieży. Zarówno studenci jak i uznani artyści, których dzieła wystawiane są w galeriach i muzeach na całym globie od Nowego Yorku po Tokio, chętnie brali udział w organizowanych przez Fundację wystawach i aukcjach, tym samym wspierając rozwój naszej kultury

 getattachmid56162mpid6min1uid7f8fbdec9c2f5b0d

WSPIERAJĄ NAS

katowice

patronat

slaskie

 

swf

pie

monopol

asp

  

OSOBY PRYWATNE

 

dr Stefania Rzymełka 

dr Jan Rzymełka

prof. dr hab. Krystyna Doktorowicz

Grzegorz Dobrowolski

Hieronim Niemczuk

WSPÓŁPRACA MEDIALNA

tvp

dz

 

radiom

pelniakultury