Przekaż 1%

Dziękujemy wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na cele statutowe Fundacji.

STYPENDIA

Do fundacji wpłynęły prośby o wsparcie finansowe stypendystów, którzy wygrali staże w renomowanych uczelniach zagranicznych. Fundacja zamierza wspomóc wybrane osoby w miarę swoich możliwości.

WIĘCEJ

PATRON FUNDACJI


Profesor Zwyczajny dr hab. Piotr Dobrowolski po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Wrocławskim, przyjął propozycję Dyrektora Instytutu Śląskiego w Katowicach zatrudnienia go w Instytucie w Pracowni Niemcoznawczej, co miało ogromny wpływ na jego zainteresowania naukowe problematykę niemiecką. 

WIĘCEJ

W dniu 3 lutego 2012 roku w katowickiej Galerii ALTUS odbył się wernisaż wystawy zatytułowanej “Plastic Beauty” jako pierwszej w realizowanym projekcie „Młoda Plastyka Śląska” organizowanym przez Fundację Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego. Autorką wystawionych obrazów jest Aleksandra Ignasiak, studentka ASP w Katowicach, z pracowni malarskiej prof. Jacka Rykały. Wernisaż zaszczyciło swoją obecnością wiele osób: przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta Katowice, świata artystycznego, biznesmenów, zainteresowanej kulturą młodzieży i odwiedzający galerię ludzie, których przywitały Prezes Fundacji Młodzi Twórcy im. prof. Piotra Dobrowolskiego i autorka prac. Wielkogabarytowe, zbuntowane obrazy zwróciły uwagę odwiedzających oraz mediów i koneserów sztuki. W prasie oraz na portalach internetowych i innych ukazało się wiele pochlebnych opinii na temat twórczości p. Ignasiak i wernisażu w ogóle. Kontrowersyjne ujęcie tematu współczesnego „plastikowego” piękna zostało przełamane myślą autorki na temat dążeń do ideału, niewinności, czystości i niedoścignionych, niespełnionych marzeń, które były zaznaczone w obrazach przedstawiających jednorożce oraz kolażu rodzinnych zdjęć i wspomnień z dzieciństwa samej autorki. Sukcesem wystawy jest nie tylko liczba osób zgromadzonych na wernisażu, ale też przybliżenie twórczości większemu gronu osób odwiedzających galerię ALTUS. Ponadto okazało się, że niektóre obrazy z kolekcji „Plastic Beauty” wezmą udział w ogólnopolskim konkursie malarskim. Na skuces Fundacji i autorki obrazów znaczący wpływ miała współpraca przy realizacji wystawy z Centrum Handlowym ALTUS, Węglokoksem oraz Revital-Serwis Spólka z o. o., za co Fundacja składa serdeczne podziękowania.PARTNERZY

Patroni medialni